“Tylko miłość jest twórcza!” - Skauci powierzyli się Maryi.

Ponad 300 osób związanych ze środowiskiem Krakowskim minionej soboty pielgrzymowało do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu, prowadzonego przez Księży Salezjanów, by odnowić akt zawierzenia harcerstwa katolickiego. Wspólną modlitwę  rozpoczęła Droga Krzyżowa wzdłuż murów byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. W rozważaniach przewijały się wątki historyczne odwołujące się do dramatu, który rozgrywał się się tu podczas II Wojny Światowej. Trasa rozważania po ostatniej XIV stacji wiodła przez długi bunkier, wzniesiony rękami więźniów, przynależących do Sonderkommando Klasztor - którzy pracowali na terenie Zakładu Salezjańskiego. Po zakończonej Drodze Krzyżowej, wszyscy udali się do kościoła na Mszę Świętą sprawowaną przez Ojców Salezjanów w intencji naszego Środowiska i całej Federacji.
Zgłodniali goście, rodzice i wilczki tuż po Eucharystii udali się na obiad do Księży Salezjanów, a harcerki i harcerze zgodnie ze zwyczajem, przygotowywali swoje posiłki na ogniu, w ogrodzie klasztornym. Gdy wszyscy posilili się, rozpoczęły się dwie równoległe gry plenerowe. Harcerki i harcerze poznawali historię Rotmistrza Witolda Pileckiego, legendarnego polskiego żołnierza i patrioty, który przedostał się do Obozu Zagłady w Auschwitz, by sporządzić raport z tragedii która miała tam miejsce. Warto nadmienić ,że zastępem który okazał się najlepszy i wygrał grę był Zastęp Lis z naszej Drużyny.
Po zakończonych grach wszyscy udaliśmy się na Apel kończący, podczas którego nasza Drużyna naprawdę zabłysła i była widoczna i przedewszystkim słyszalna :)
Tego dnia też dh Kacper Kwieciński, zastępowy Żurawia - otrzymał stopień ćwika ! Gratulacje !

Drużynowy


Wspólna fotka 1. i  2. Hufca Krakowskiego