Wilk

ZASTĘP WILK
Jesteśmy nowym zastępem, powstałym w wyniku rozdzielenia liczącego 11 osób zastępu Orzeł. A było to tak: Był piękny niedzielny poranek grudnia 2018r., kiedy na ZZ powstała ostateczna decyzja o utworzeniu Wilka. Na najbliższej zbiórce zastępu Orzeł w porozumieniu z zastępowym Igorem w pewnym momencie zorganizowaliśmy bardzo klimatyczne pożegnanie, po którym nasz nowy zastęp spakował się i wyruszył w mini wędrówkę do swojego nowego miejsca.

Potem wspólnie wybraliśmy swojego patrona - Piotra Jerzego Frassati. Właśnie on, ponieważ jego życie było bardzo zbliżone do naszego stylu i jest dla nas wzorem, jak iść tą drogą. Parę słów o nim: W swoim życiu miał aktywne dzieciństwo, również był skautem, chodził po Alpach, pływał, jeździł na nartach itd. Był uzdolniony i studiował górnictwo, a jednocześnie był bardzo zaangażowany w życie Kościoła. Zawsze był otwarty na ludzi, stąd też założył “Stowarzyszenie Ciemnych Typów”, w ramach którego razem z innymi studentami w towarzystwie pięknych alpejskich widoków zgłębiali swoją wiarę. W czasie studiów podjął decyzję o wstąpieniu do zakonu Dominikanów.Nasz skład:


wyw. Filip Cetnarowicz (zastępowy) sprawności: pływak  wyw. Piotr Tomalski (czołowy) sprawności: montażysta video, bokser
Bartosz Tomalski
Kacper Haluch
Miłosz Haluch
Fabian Zagórski

Nasze wstążeczki: Cykl II 2019r

Komentarze